تفاوت قهوه اسپرسو ،ترک،فرانسه و دمی

/ / مقاله قهوه

همه این نوشیدنی ها بر اساس قهوه هستند اما در نوع آماده سازی،طعم و عطر تفاوت هایی دارند.

قهوه اسپرسو

قهوه ای است که در ابتدا کم بودن مقدار آن در زمان سرو خیلی به چشم می آید. از قهوه اسپرسو با نام قهوه غلیظ نیز یاد میشود که به صورت غلیظ عصاره گیری شده و در هنگام سرو با حجم کم نوشیده میشود.برای عصاره گیری آن،آب داغ را با فشار از بین دانه های قهوه عبور میدهند که اینکار با استفاده از دستگاه هایی مثل قهوه ساز اسپرسو ساز و یا دستگاه های قهوه چند کاره انجام می شود.زمان عصاره گیری آن حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه است.بعد از آن ترکیب به دست آمده را که قهوه اسپرسو نام دارد را در فنجان های کوچک که با نام شات استفاده میکنند سرو میکنند.

قهوه ترک

قهوه ترک یک روش دم کردن قهوه است با دستگاه قهوه ساز که مانند شیرجوش است ولی به آن جزوه یا ابریک میگویند.

رویه دم کردن قهوه با جزوه به این صورت می باشد که پودر قهوه را به همراه آب به داخل جزوه ریخته و روی حرارت ملایم قرار میدهیم به محض اینکه قهوه از کنار ظرف شروع به جوشیدن کرد،قهوه جوش را از روی شعله برداشته و قهوه را داخل فنجان میریزیم.

بهتر است برای داشتن قهوه خوشمزه تری،از آب تقریبا سرد استفاده کنید،زیرا با اینکار همنشینی آب با پودر قهوه بیشتر شده و منجر به عصاره گیری بیشتر قهوه میشود.

قهوه دمی

قهوه ای است که با ریختن آب داغ  بر روی قهوه ای که درون یک فیلتر کاغذی قرار گرفته اند درست میشود.سریع آماده شدن،کافئین بیشتر وطعم آن موجب شده است که این قهوه در بین افراد خصوصا آمریکایی ها بسیار محبوب باشد.

قهوه ی دم کردنی با روشی ساده و سریع می باشد.جزء اصلی آن فیلتر قهوه ی مرغوب است.با ریختن آب جوشیده داغ بر روی قهوه ای که درون فیلترکاغذی ریخته شده است آماده میشود.

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه و دمی در واقع یکی هستند قبلا به آن قهوه فرانسه میگفتند ولی اکنون به دلیل تعدد لوازم دم آوری به آن قهوه دمی گفته میشود که با ابزار دم آوریش شناخته میشود که با روش های دمی v60 ،دمی با یوروپرس،دمی با کمکس،دمی با فرنچ پرس و غیره معمولا با فیلتر کاغذی و بعضا پارچه ای انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.