مقاله های قهوه

قیمت گذاری منو کافه به چه عواملی بستگی دارد؟

منو کافه و یک فنجان قهوه و دانه های قهوه

قیمت گذاری منو کافه به عوامل متعددی بستگی دارد. امروز افراد زیادی به دلایل مختلف به کافی شاپ مراجعه می کنند. برخی افراد قرارهای دوستانه، قرارهای کاری و … را در کافی شاپ می گذارند. صاحبان کافی شاپ باید یک فضای دلنشین و گرم را همراه با یک منوی متنوع برای مشتری خود فراهم کنند تا بتواند مشتری های خود را برای همیشه نگه دارد.

البته قیمت محصولاتی که در کافی شاپ عرضه می شود تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد. قیمت گذاری اگر به درستی انجام شود می تواند کافی شاپ را به موفقیت چشمگیری برسد. صاحبان کافی شاپ می توانند در این زمینه خلاقیت ها و نوآوری هایی به کار ببرند تا سود آوری خود را بهینه کنند.

قیمت گذاری منو کافی شاپ

در این مقاله برخی از این عوامل را بررسی می کنیم.

قیمت گذاری منو بر اساس شناسایی مشتری

افراد زیادی به کافی شاپ مراجعه می کنند که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. ممکن است مشتری یک فرد بازنشسته باشد که دوست دارد در کافی شاپ با صرف یک قهوه مجله یا کتاب خود را مطالعه کنند یا کارگری باشد که برای رفع خستگی و صرف یک چای یا قهوه به کافی شاپ می رود. ممکن است بعضی افراد به کافی شاپ بروند تا فعالیت های کاری خود را در کافه انجام دهند و یا با دوستان خود برای گذراندن یک تایم خوش به آنجا بروند.

صاحبان کافی شاپ باید مشتریان خود را بشناسند و با توجه به نیاز آنها قیمت گذاری منو کافی شاپ را انجام دهند. بهتر است در منوی خود محصولاتی را ارائه دهید که رضایت مشتری را به همراه داشته باشد. وقتی شما به مشتری خود اهمیت بدهید و برای او ارزش قائل باشید قطعا او مشتری وفادار کافه شما خواهد شد.

قیمت گذاری بر اساس مکان کافی شاپ

یکی از اِلمان های مهم برای قیمت گذاری منو کافه مکانی است که کافه در آن قرار دارد. بهتر است به محله ای که کافی شاپ خود را در آنجا تاسیس می کنید بسیار دقت کنید. اگر مکان کافه در منطقه ای است که رفاه بالاتری وجود دارد و مردم وضعیت مالی بهتری دارند می توانید بدون دغدغه در منو کافی شاپ تان از محصولاتی که قیمت بالاتری دارند استفاده کنید. زیرا مشتریان چنین مناطقی دغدغه مالی زیادی ندارند.

اگر کافی شاپ شما در یک منطقه متوسط و یا پایین شهر است که مردم وضعیت اقتصادی مناسبی ندارند باید در قیمت ها بسیار دقت کنید. وقتی مشتری وارد کافی شاپ شود و با قیمت های غیر منتظره مواجه شود دیگر رغبتی برای آمدن به کافه شما نخواهد داشت.

قیمت گذاری بر اساس کافه های رقیب

کافی شاپ هایی که در منطقه شما و نزدیک شما هستند بزرگترین رقبای شما در این زمینه هستند. برای قیمت گذاری منو کافه شما به عنوان صاحب کافی شاپ باید ببینید کافی شاپ هایی که در اطراف شما هستند چگونه منو خود را طراحی می کنند.

قیمت هایی که این کافه ها روی محصولات خود قرار می دهند می تواند تاثیر زیادی بر کافی شاپ شما داشته باشد. مشتریان با مقایسه آنها با هم بهترین کافی شاپ را انتخاب می کنند و این موضوع کار را برای شما سخت می کند. شما باید بتوانید در این رقابت پیروز شوید تا مشتریان جذب کافه شما شوند. شاید بتوان گفت نزدیک ترین کافی شاپ ها بزرگترین دشمنان شما هستند.

البته به این نکته هم دقت کنید که کیفیت محصولات کافی شاپ حرف اول را در جذب مشتری می زند. یعنی شما به عنوان صاحب کافی شاپ نباید کیفیت را فدای قیمت کنید. زیرا مشتری های خوب معمولا کیفیت محصولات را با قیمت آنها مقایسه می کنند و کافه را انتخاب می کنند.

قیمت گذاری منو بر اساس قیمت های واقعی

کافی شاپ هزینه های زیادی دارد و باید در قیمت گذاری منو کافه آنها را مورد توجه قرار داد. یک کافه علاوه بر مواد اولیه ای که باید خریداری کند مبالغی را هم باید برای حقوق کارمندان و تامین منابع مورد نیاز در نظر بگیرد. هزینه هایی مانند مالیات، گرمایش و سرمایش نیز جزو مواردی هستند که باید آنها را در محاسبه لحاظ کرد. البته یک حسابدار حرفه ای تمام هزینه ها را می سنجد و درآمد واقعی را از کافی شاپ محاسبه می کند.

با محاسبه هزینه ها و درآمد می توانید به بهترین نحو منو کافه خود را با محصولات با کیفیتی که برای شما یک حاشیه سود ایجاد می کنند طراحی و قیمت گذاری کنید. منظور از حاشیه سود این است که محصولی که در منو شما قرار دارد توجیه مناسبی برای بودن در منو داشته باشد.

ارائه منو کافه فصلی و رویدادهای خاص

رویدادها و اتفاقات زیادی در طول سال وجود دارند که باعث می شوند افراد زیادی روانه کافی شاپ شوند. به عنوان مثال یک رویداد ورزشی مانند یک مسابقه فوتبال افراد زیادی را به کافه می کشاند. در این مواقع باید یک سری محصولات خاص و البته با قیمت بالاتر به منو کافه اضافه شوند.

قیمت گذاری منو کافه به شکل درست در چنین موقعیت هایی می تواند سود چشمگیری را عاید کافی شاپ کند. البته به دقت این موضوع را بررسی کنید تا مرتکب اشتباه چشمگیری در این زمینه نشوید.

یکی دیگر از نکات مهم قرار دادن محصولات مناسب فصل در منو کافی شاپ است. شما باید برخی اقلام را که در فصل های گرم سال طرفدار بیشتری دارند مانند انواع شربت های خنک یا انواع آیس کافی را با قیمت کمی بالاتر این محصولات در فصل های سرد در منو کافی شاپ قرار دهید. در فصل های سرد سال می توانید برخی از این اقلام را حذف کنید و یا با قیمت پایین تر در منو خود ارائه دهید.

کافی شاپ و قیمت گذاری منو

جمع بندی

قیمت گذاری منو کافه باید به درستی انجام شود اما نکته مهم طراحی دقیق منو است. بهتر است محصولاتی را که قرار است در منو کافی شاپ قرار دهید به بهترین شکل طراحی کنید. بهتر است در طراحی منو ابتدا محصولاتی که ساده تر هستند را قرار دهید و سپس محصولاتی که ویژه هستند و خاص کافه شما هستند را قرار دهید. سعی کنید اقلامی که در تهیه یک محصول استفاده می شوند را نیز در منو جلوی محصول قرار دهید.

یک کافی شاپ موفق باید به کیفیت محصولاتی که ارائه می دهد بسیار دقت کنید. از آنجا نوشیدنی قهوه پرطرفدارترین نوشیدنی در کافی شاپ است خرید قهوه با کیفیت یکی از موارد ضروری است. شما می توانید انواع قهوه با کیفیت مانند خرید قهوه عربیکا 80 درصد، خرید قهوه ربوستا 70 درصد، خرید پودر قهوه سبز، خرید پودر قهوه ترک کلاسیک، خرید را از فروشگاه قهوه کویز خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *