رمز خود را فراموش کرده اید ؟

ساخت حساب کاربری

راهنمای خرید قهوه ساز

طرز تهیه‌ی قهوه، در طعم آن خیلی تاثیر دارد. شاید این حد دقیق‌شدن روی طعم قهوه برای کسانی که گه‌گاهی قهوه می‌نوشند، قابل تشخیص نباشد؛ ولی قهوه‌خورهای حرفه‌ای طعم یک قهوه‌ی اصیل را به‌خوبی حس می‌کنند که تهیه این‌چنین قهوه‌ای مستلزم وجود بهترین اسپرسو ساز خانگی است.

لوازم متنوعی هم برای تهیه‌ی آن تولید شده و در اختیار ماست. از قهوه‌جوش‌های ساده گرفته تا موکاپات‌ها، قهوه‌سازهای برقی و اسپرسوسازها که حرفه‌ای‌ترین و گران‌ترین ابزار برای دم‌کردن قهوه‌ هستند.

انواع قهوه ساز(قهوه دمی)

کمکس

کمکس شامل یک قیف شیشه‌ای و فیلتر ساخته شده از الیاف کاغذ با ضخامت بیشتر از کاغذ معمولی است که بیشتر روغن قهوه را می‌گیرد در نتیجه طعم قهوه با قهوه‌های دیگر تفاوت دارد. همچنین فیلترهای ضخیم‌تر کمکس می‌توانند کفستول موجود در روغن قهوه را بگیرنددر ساخت قهوه کمکس قرار دادن کاغذ فیلتر در قیف شیشه‌ای است و بعد از آن ریختن آب جوش در جهت‌های مختلف برای شکوفایی و دم‌کردن دانه‌های قهوه خشک است

فرنچ پرس

یک ابزار ساده برای دم کردن قهوه و چای و چای سبز و دمنوش میباشد وسیله ای بسیار کاربردی در منازل ؛ دفاتر ، و حتی کافی شاپها میباشد ؛ بطوری که دربسیاری کافی شاپ ها سرو قهوه یا دمنوش با فرنچ پرس انجام میشود.

V60

قهوه ساز V60 یک وسیله ای بسیار سبک و تقریبا کوچکی است شبیه به یک فنجان. فنجانی که دارای زاویه ۶۰ درجه می باشد و انتهای آن سوراخ می باشد. در زمان استفاده از این قهوه ساز، آن را بر روی فنجان یا ظرفی که قرار است در آن قهوه بریزیم، قرار می دهیم.

دستگاه V60 هم مانند اغلب قهوه ساز های نسل سوم نیاز به فیلتر مخصوص دارد. فیلتری کاغذی که به راحتی در زاویه V60درجه ای قوری قرار بگیرید و به بدنه قوری به خوبی بچسبد.

یوروپرس

اساس کار یورو پرس، استفاده از فشار در آماده­ سازی قهوه است؛ در قهوه‌­ ساز هایی که با این روش کار می ­کنند، قهوه در شرایطی ایده ­آل به مدت حدودا کمتر از یک دقیقه در آب داغ دم می­ کشد. سپس با فشار پیستون از یک فیلتر عبور می ­کند تا طعم و عطر واقعی آن استخراج و آماده­ نوشیدن شود.

به جرئت می­ توان گفت که از عوامل مهمی که یوروپرس را از سایر دستگاه ­های قهوه ساز  متمایز می ­کند، فشاری است که در پی آن قهوه عطر و بویی دلنشین خواهد داشت. ذکر این نکته ضروری است که با وجود این که یوروپرس از تلفیق پودر قهوه و آب گرم، قهوه آماده می کند اما قهوه به دست آمده با این روش چون تحت فشار هوا بوده، غلظتی بیشتر از سایر روش ‌های دمی دارد.

فرانسه ساز برقی

و…

قهوه ساز(اسپرسو)

اسپرسو ساز

اسپرسو محصول نهایی این دستگاه است. اسپرسو از گذراندن آب نزدیک به نقطه جوش از پودر قهوه فشرده شده در سبد و از یک فیلتر به دست می‌آید. قهوه تهیه شده در این دستگاه غلیظ و بعضا همراه با یک کِرم روی سطح آن خواهد بود.

موکاپات

موکاپات (moka pot) که به عنوان اسپرسو ساز رو گازی یا اجاقی نیز شناخته می‌شود، از قوانین پایه فیزیک برای تهیه یک فنجان قهوه عالی استفاده می‌کند. این دستگاه عملکردی شبیه اسپرسو ساز برقی دارد و با فشار آب عصاره قهوه را می‌گیرد، در حالی که از لحاظ قیمت برای خرید ، گزینه بسیار مناسب تری می باشد.

موکاپات ها به طور کلی از سه بخش اصلی تشکیل می شوند: یکی برای آب، یکی برای پودر قهوه و بخشی هم برای قهوه اسپرسو آماده شده.

وقتی موکاپات روی گاز قرار می‌گیرد، آب داغ می‌شود و بخار ایجاد می‌کند. بخار فشار را در محفظه پایینی افزایش می‌دهد، آب را با فشار از بین دانه‌های قهوه رد می‌کند و به محفظه بالایی می‌فرستد. جایی که قهوه اسپرسو آماده سرو است.

قهوه ساز(قهوه ترک)

در واقع نوعی قوری مخصوص درست کردن قهوه ترک است و با نام‌های ایبریک و جذوه نیز شناخته شده است. جنس این قهوه جوش بیشتر مسی است اما انواع برنجی، رویی، نقره‌ای و گاهی طلایی نیز دارد. معمولا نتیجه نهایی این نوع قهوه ساز، قهوه‌ای بسیار عالی با کفی خوش رنگ و زیبا است.

در آخر با توجه به مصرف روزانه تان اقدام به خرید اسپرسو ساز برقی و قهوه ساز خانگی کنید، نکته مهمی است. برای مثال اگر مصرف روزانه قهوه شما تنها یک فنجان است، یک دستگاه کوچک بهترین گزینه برای شماست. ولی اگر مصرف روزانه قهوه‌ی شما بیش از چند فنجان است بهتر است به دنبال دستگاه‌هایی باشید که بتوانند این مقدار قهوه را به راحتی و با کمترین زحمت تهیه کند.

همه این نوشیدنی ها بر اساس قهوه هستند اما در نوع آماده سازی،طعم و عطر تفاوت هایی دارند.

قهوه اسپرسو

قهوه ای است که در ابتدا کم بودن مقدار آن در زمان سرو خیلی به چشم می آید. از قهوه اسپرسو با نام قهوه غلیظ نیز یاد میشود که به صورت غلیظ عصاره گیری شده و در هنگام سرو با حجم کم نوشیده میشود.برای عصاره گیری آن،آب داغ را با فشار از بین دانه های قهوه عبور میدهند که اینکار با استفاده از دستگاه هایی مثل قهوه ساز اسپرسو ساز و یا دستگاه های قهوه چند کاره انجام می شود.زمان عصاره گیری آن حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه است.بعد از آن ترکیب به دست آمده را که قهوه اسپرسو نام دارد را در فنجان های کوچک که با نام شات استفاده میکنند سرو میکنند.

قهوه ترک

قهوه ترک یک روش دم کردن قهوه است با دستگاه قهوه ساز که مانند شیرجوش است ولی به آن جزوه یا ابریک میگویند.

رویه دم کردن قهوه با جزوه به این صورت می باشد که پودر قهوه را به همراه آب به داخل جزوه ریخته و روی حرارت ملایم قرار میدهیم به محض اینکه قهوه از کنار ظرف شروع به جوشیدن کرد،قهوه جوش را از روی شعله برداشته و قهوه را داخل فنجان میریزیم.

بهتر است برای داشتن قهوه خوشمزه تری،از آب تقریبا سرد استفاده کنید،زیرا با اینکار همنشینی آب با پودر قهوه بیشتر شده و منجر به عصاره گیری بیشتر قهوه میشود.

قهوه دمی

قهوه ای است که با ریختن آب داغ  بر روی قهوه ای که درون یک فیلتر کاغذی قرار گرفته اند درست میشود.سریع آماده شدن،کافئین بیشتر وطعم آن موجب شده است که این قهوه در بین افراد خصوصا آمریکایی ها بسیار محبوب باشد.

قهوه ی دم کردنی با روشی ساده و سریع می باشد.جزء اصلی آن فیلتر قهوه ی مرغوب است.با ریختن آب جوشیده داغ بر روی قهوه ای که درون فیلترکاغذی ریخته شده است آماده میشود.

قهوه فرانسه

قهوه فرانسه و دمی در واقع یکی هستند قبلا به آن قهوه فرانسه میگفتند ولی اکنون به دلیل تعدد لوازم دم آوری به آن قهوه دمی گفته میشود که با ابزار دم آوریش شناخته میشود که با روش های دمی v60 ،دمی با یوروپرس،دمی با کمکس،دمی با فرنچ پرس و غیره معمولا با فیلتر کاغذی و بعضا پارچه ای انجام میشود.

ربوستا(Robusta)

قهوه ربوستا تا ارتفاع ۸۰۰ متر از سطح دریا کشت میشود ارتفاع یکی از ملاک های اولیه و تاثیر گذار در سنجش قهوه و برداشت دستی آن به شمار میرود.درخت ربوستا به نسبت درخت عربیکا رشد کمتری داره اما مقاوم تر از آن است و رقیب سرسخت گیاه عربیکا محسوب میشود.از شاخصه های طعمی این گونه میتوان به طعم های زمینی،ناخوشایند و تلخ(این نکته را خاطرنشان میکنم که تلخی طعم خوبی نیست)اشاره کرد.

همچنین قهوه ای که از این درخت به عمل می اید درصد کافئین بسیار بالاتری نسبت به محصول درخت عربیکا  دارد که دلایلی چون شرایط آب و هوایی منطقه کشت این قهوه و همینطور ذات طبیعی آن در شکل گیری طعم و کافئین آن تاثیرگذار است.

عربیکا(Arabica)

عربیکا گونه ای قدیمی تر از ربوستا است ارتفاع مزارع کشت قهوه عربیکا از ۹۰۰ متر بالاتر از سطح دریا شروع میشود.ارتفاع مزارع کشت ملاک کافی برای ارزیابی کیفیت قهوه نیست اما این حقیقتی است که ارتفاع بالاتر شرایط را برای به عمل آمدن میوه و دانه سخت تر میکند و از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

خواص قهوه عربیکا

به افزایش تولید هورمون اندروفین در بدن کمک کرده و با کاهش استرس و اضطراب  به درمان افسردگی کمک میکند

کافئین موجود در قهوه عربیکا به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و باعث لاغری و کاهش وزن میشود.

قهوه عربیکا حاوی مقادیر کافی پتاسیم و کلسیم است که باعث تقویت ناخن ها میشود

خواص قهوه ربوستا

قهوه ربوستا خواص دیورتیک طبیعی است به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان هایی که دارد به درمان تب بالا و آسم کمک میکند

به بهبود متابولیسم بدن کمک کرده و با افزایش چربی سوزی باعث لاغری و کاهش وزن میشود

به تقویت عملکرد مغز کمک کرده و خطر ابتلا به الزایمر و پارکینسون را کاهش میدهد.


در این مطالعه که توسط دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، مصرف سبزیجات و قهوه ممکن است خطر کووید ۱۹ را کاهش دهد. برعکس، مصرف گوشت های فرآوری شده ممکن است حساسیت به ویروس کرونا را افزایش دهند. غذاهای دیگر مورد مطالعه از جمله میوه، چای و گوشت قرمز هیچ تأثیری نداشتند.

در این مطالعه، محققان از داده های بانک اطلاعاتی بریتانیا استفاده کردند تا ارتباط رفتارهای رژیم غذایی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ و ابتلاء به عفونت کووید ۱۹ را از مارس تا نوامبر ۲۰۲۰ در افراد همسان بررسی کنند. محققان به طور خاص غذاهایی را بررسی کردند که بر سیستم ایمنی بدن در مطالعات قبلی بر روی انسان و حیوان مؤثر بودند.

مطالعه شامل ۳۸ هزار شرکت کننده بود که که در معرض تست کووید ۱۹ قرار گرفتند.

تیم تحقیق دریافت تغذیه ممکن است بر درجه نسبی حفاظت نقش داشته باشد.

به عنوان مثال، مصرف یک یا چند فنجان قهوه در روز با ۱۰ درصد کاهش خطر ابتلاء به کووید ۱۹ در مقایسه با مصرف کمتر از یک فنجان در روز همراه است. مصرف روزانه حداقل دو سوم وعده سبزیجات پخته یا خام (به استثنای سیب زمینی) نیز با کاهش این خطر همراه بود.

تاثیر کافئین قهوه بر ویروس کرونا

با پیدایش ویروس کرونا نوعی ترس همه گیر به جان مردم جهان افتاده که برای زنده ماندن و ادامه بقای خود حاضر بودند تمام خوراکی هایی را که برای سیستم ایمنی مفید است را امتحان کنند یکی از این مواد موثر و تاثیر گذار بر روی سیستم ایمنی انسان کافئین است، زیرا کافئین آنتی اکسیدان بوده و با تخریب رادیکال های آزاد سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و به عدم ابتلا به ویروس هایی مانند ویروس کرونا چلوگیری می کند.

کافئین به دلایل زیر می تواند در دروران همه گیری کرونا روی سیستم ایمنی افراد تاثیر مثبتی داشته باشد:

    با دارا بودن آنتی اکسیدان از ورود رادیکال های آزاد به بدن و در نتیجه ضعیف شدن بدن جلوگیری میکند.

    با بالا بردن توان بدنی انرژی شما را برای انجام فعالیت های ورزشی بالا می برد که ورزش کردن خود راهی برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن است.

کافئین موجود در قهوه چه تاثیری بر ویروس کرونا (covid19)دارد؟

مطالعات انجام شده در مورد تاثیرات کافئین روی ویروس های دارای ساختار RNAو DNA نشان ازآن دارد که کافئین توانایی مهار کردن ویروس ها را تا حدود زیادی دارد البته این موضوع دلیل بر تاثیر صددرصدی کافئین در ابتلا بر ویروس کرونا نیست اما یکی از مواد خوراکی که میتواند در پیشگیری از ابتلا و سرعت بهبودی پس از ابتلا تاثیر بگذارد کافئین میباشد. در واقع میتوان گفت کافئین ویروس کرونا را به طور کامل غیر فعال نمیکند اما سرعت تکثیر این ویروس در بدن را تا حد زیادی کاهش میدهد. شاید بتوان تاثیر کافئین موجود در قهوه بر ویروس کرونا را از جهات زیر مورد بررسی قرار داد:

    همانطور که توضیح دادیم کافئین باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن میشود که در تاثیر بر ابتلا به این ویروس موثر است.

    با توجه به اینکه در درمان بیماری های ویروسی نوشیدنی های گرم می تواند انتخاب مناسبی باشد پس یک فنجان قهوه داغ نیز می تواند از این رو تاثیری روی این ویروس داشته باشد.

نتیجه گیری از تاثیر کافئین بر ویروس کرونا

همان طور که گفته شد ویروس کرونا یک ویروس ناشناخته است که با عوض کردن رفتارهای خود و به زبان دیگر جهش کردن افزایش اطلاعات ما را در این مورد ناقص میگذارد اما نکته ای که در این مورد حائز اهمیت است این است که هر ویروسی با هرتوان تکثیر و همه گیری تنها در دو صورت نمی تواند ما را شکست دهد آن هم بالا بودن سیستم ایمنی بدن و مورد دوم رعایت کردن پروتکل های بهداشتی است که به منظور بالا بردن سیستم ایمنی باید از مصرف خوراکی های بدون ارزش غذایی مانند غذاهای آماده خودداری کرده و به جای آن به خوردن موادی که سیستم ایمنی مارا تقویت می کنند روی آوریم مانند پروتئین ها و مواد آنتی اکسیدان مثل کافئین، امید است که با رعایت نکات بهداشتی استفاده از ماسک و تقویت سیستم ایمنی از ابتلا و درگیر شدن با این ویروس نجات پیدا کنیم.

منبع

قهوه برای چه کسانی مضر است؟

مصرف قهوه برای اکثر مردم مفید است و برای بدن فواید بسیاری دارد اما همین ماده ی غذایی مفید به دلیل وجود کافئین ممکن است برای برخی افراد در برخی شرایط زیر مضر باشد.

  • افراد کم خون
  • زنان باردار وشیرده
  • افرادیکه استرس دارند
  • کسانی که تپش قلب دارند
  • افراد در معرض پوکی استخوان

فواید قهوه برای مردان

در مطالعه منتشر شده در نشریه علمی PLOS نشان می‌دهد که یکی از خاصیت‌های غیر‌منتظره نوشیدن قهوه یا نوشیدنی‌های کافئین‌دار می‌تواند پیشگیری از اختلالات جنسی مردان باشد.

یک فنجان قهوه، حدود ۹۵ میلی‌گرم کافئین دارد و به این ترتیب کسانی که بین دو تا سه فنجان قهوه یا دیگر نوشیدنی‌های کافئین‌دار در روز مصرف می‌کنند، کمتر به اختلالات جنسی دچار می شوند که نشان دهنده فواید قهوه برای مردان است.

انواع قهوه چیست؟

دانه قهوه

یک فنجان قهوه انتخاب اول بسیاری از ما است. از بین انواع گونه های قهوه‌ هایی که در دنیا وجود دارد گونه های مختلفی را که می‌پسندیم متفاوت هستند اما همه‌مان در داشتن علاقه به کافئین مشترکیم!

من وقتی به کافی‌شاپ می‌روم بدون نگاه به منو لاته سفارش می‌دهم! شما ممکن است همین حس را نسبت به اسپرسو داشته باشید. اما آیا با انواع قهوه از نظر نژاد آشنا هستید؟ می‌دانید قهوه مورد علاقه‌تان چگونه تهیه می‌شود؟ با من همراه باشید تا همه چیز را درباره این دانه‌های تلخ پرطرفدار کشف کنیم.

آشنایی با انواع قهوه بر اساس نژاد

همانطور که در بخشی از مطلب قهوه چیست در مورد گیاه قهوه مطالعه کردید ، گیاه قهوه نژاد های مختلفی دارد ، در این بخش شما را با این نژاد ها بیشتر آشنا می‌کنیم

قهوه عربیکا

دانه‌های نژاد قهوه عربیکا (arabica) که بیشترین میزان تولید قهوه را در جهان به خود اختصاص داده‌اند، نسبت به انواع دیگر گران‌تر و البته خوش‌طعم‌تر هستند. درخت‌های این نوع قهوه در ارتفاعات ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متری از سطح زمین کاشته می‌شود و به همین دلیل به آن قهوه کوهی نیز گفته می‌شود. درخت قهوه عربیکا بومی ارتفاعات یمن، سودان و اتیوپی است اما این روزها کشورهایی مثل برزیل، جامائیکا و کلمبیا بهترین تولیدکننده‌های آن هستند.

دانه‌های قهوه عربیکا حدود یک و نیم درصد کافئین دارند که کمتر از نوع روبوستا است. با این حال، چربی و ترشی بیشتری دارند و همین ویژگی باعث می‌شود طعم دلنشین‌تری داشته باشند.

قهوه روبوستا

درخت‌های نژاد قهوه روبوستا (که به آن Coffea canephora و Coffea robusta گفته می‌شود) در ارتفاعات پایین تا ارتفاع ۸۰۰ یا ۹۰۰ متری کاشته می‌شوند. این درخت‌ها ارتفاع بلندتر و مقاومت بیشتری نسبت به درخت‌های عربیکا دارند. این نوع قهوه در دنیا کمتر کاشته می‌شود چون طرفداران کمتری دارد. دلیل آن هم میزان بالای کافئین و در نتیجه طعم تلخ‌تر آن است. کسانی که نوشیدنی‌های سنگین و تلخ مثل اسپرسو را ترجیح می‌دهند، رابطه خوبی با قهوه ربوستا دارند.
قهوه روبوستا بیشتر در کشورهای ویتنام، برزیل، اندونزی و هند کاشته می‌شود.

قهوه لیبریکا

دانه‌های قهوه لیبریکا کمتر از انواع دیگر کشت می‌شود و حتی اگر از طرفداران قهوه باشید، احتمالا آشنایی کمی با این نوع دارید. قهوه لیبریکا بومی مناطق مرکزی و غربی آفریقا است اما اکنون در آسیا و امریکا نیز کشت می‌شود. در قرن نوزدهم همه درخت‌های عربیکای اندونزی دچار بیماری زنگ قهوه شدند و از بین رفتند. به همین دلیل مردم دانه‌های لیبریکا را وارد کردند و به عنوان جایگزین کاشتند. همین مسئله در فیلیپین هم پیش آمد و به این ترتیب لیبریکا جای خود را در آسیا باز کرد. در حال حاضر قهوه لیبریکا یکی از تولیدات اصلی فیلیپین محسوب می‌شود.

عطر و طعم قهوه لیبریکا خاص و متفاوت است و دانه‌های آن پس از بو دادن رایحه دودی یا اسموکی آزاد می‌کنند.

تفاوت قهوه عربیکا و قهوه روبوستا

همانطور که در بالا بیان شد دو نژاد قهوه عربیکا و روبوستا تفاوت های اساسی با هم دارند از نحوه کاشت گرفته تا طعم و عطروبو ، اما این تفاوت ها به مواردی که به صورت مختصر در بالا به آن ها اشاره شد محدود نمی‌شود و این دو نژاد حتی در شکل دانه هایشان نیز با یکدیگر تفاوت دارند.

از آنجایی که شاید تا اینجای کار چشم هایتان خسته شده باشد و یا دیگر میلی به مطالعه متن نداشته باشید ، تصمیم گرفتیم که تفاوت قهوه عربیکا و قهوه روبوستا را با یک اینفوگرافیک جذاب به نمایش بگذاریم تا سریع و ساده با تفاوت این دو نژاد محبوب قهوه آشنا شوید.

انواع نژاد قهوه بر اساس طرز تهیه

از آنجایی که اصطلاحاتی همچون قهوه اسپرسو ، قهوه ترک و … در بین مردم ایران بسیار رایج است و بعضا فروشگاه های قهوه با این نام قهوه های خود را به مشتریان ارائه می‌کنند ، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب که مربوط به انواع قهوه هست، ابهام زدایی انجام داده و برای شما بگوییم که قهوه های اسپرسو ، فرانسه و … نژادی از قهوه نیستند و صرفا نام طرز تهیه قهوه هستند اما به دلیل اینکه پر طرفدار اند در بین مردم  به این صورت رواج یافته اند  .

قهوه اسپرسو

خیلی از نوشیدنی‌های محبوب ما بر پایه اسپرسو تهیه می‌شوند اما خوردن یک شات خالص از آن کار هر کسی نیست! اسپرسو روش طرز تهیه قهوه است که ایتالیایی‌ها آن را ابداع کرده‌اند و در آن مقدار کمی آب داغ را با فشار زیاد از بین دانه‌های آسیاب شده می‌گذرانند. البته به این سادگی که به نظر می‌رسد نیست. پیشنهاد می‌کنم از دستگاه‌های تمام اتوماتیک برای این کار استفاده کنید.

تلخ‌ترین و خالص‌ترین نوع قهوه را می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های اسپرسو ساز تهیه کنید. انتخاب نوع قهوه به خودتان بستگی دارد اما درجه آسیاب شدن آن بسیار مهم است. برای اسپرسو باید دانه‌ها را تا حدی آسیاب کنید که پودر نهایی شبیه نمک شود. اگر وقتی آب را اضافه کردید، قهوه به هم چسبید و حالت یک توده را پیدا کرد، متوجه می‌شوید که میزان آسیاب کردن مناسب بوده است.

اگر قهوه‌خور حرفه‌ای نیستید با اسپرسو شروع نکنید. بهتر است اول ذائقه‌تان را با انواع ملایم‌تری مثل لاته، موکا یا آمریکانو آشنا کنید. این انواع از ترکیب یک شات اسپرسو با آب جوش یا شیر تهیه می‌شوند و غلظت کمتری دارند.

قهوه فرانسه

قهوه‌ای که با دستگاه‌های قهوه‌ساز قطره‌ای یا فرنچ پرس تهیه می‌شود، در ایران به نام قهوه فرانسه معروف شده است. در واقع در جاهای دیگر دنیا از این عنوان استفاده نمی‌کنند. دانه قهوه‌ای که برای این مدل انتخاب می‌کنید به سلیقه خودتان بستگی دارد. درجه رست قهوه فرانسه باید به صورت مدیوم دارک باشد. درجه آسیاب کردن آن هم بستگی به دستگاهی که استفاده می‌کنید، دارد. در دستگاه‌های قطره‌ای هر چه دانه‌ها را بیشتر آسیاب کنید، قهوه غلیظ‌تر می‌شود.

قهوه ترک

خیلی‌ها مثل من بیشتر از عطر و طعم، وسایل و نحوه سرو قهوه ترک را دوست دارند! قهوه‌جوش‌های مسی کوچک، فنجان‌های کوچک زیبا و آب خنکی که قبل از قهوه باید بنوشید. برای تهیه قهوه ترک دانه‌ها را ملایم تفت می‌دهند و بسیار ریز آسیاب می‌کنند. نتیجه نهایی پودری به لطافت آرد می‌شود.

برای هر نفر یک قاشق مرباخوری قهوه و یک فنجان آب سرد داخل قهوه‌جوش بریزید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید. زمانی که کف قهوه شروع به بالا آمدن کرد آن را از روی حرارت بردارید. صبر کنید تا کمی ته نشین شود بعد آن را داخل فنجان بریزید. قبل از نوشیدن قهوه، کمی آب سرد بنوشید تا دهان‌تان تازه شود و طعم قهوه ترک را بهتر حس کنید.

قهوه عربی

قهوه عربی ، قهوه ای است که بیشتر در کشور های عرب زبان و یا شهر های جنوبی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد ، قهوه عربی دو مشخصه بسیار مهم دارد ، اول دَله یا همان وسیله ای که در آن قهوه آماده می‌شود ، که در تصویر بالا می‌توانید نمونه ای از آن را مشاهده کنید و دوم ادویه هایی که در زمان تهیه این نوع قهوه به آن اضافه می شود .

نکته مهم در تهیه قهوه عربی این است که قهوه نباید جوش بیاید و به هیچ وجه نباید آن را هم بزنید. معمولا قهوه عربی را شیرین نمی‌کنند.

حالا که با انواع قهوه و روش تهیه آن‌ها آشنا شدید، می‌توانید با توجه به درجه غلظت و میزان کافئین، قهوه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

رابطه قهوه با افسردگی

دختر قهوه زیبا کافی شاپ

یکی از مهم‌ترین خواص قهوه کاهش ریسک ابتلا به افسردگی است. پلی‌فنول‌هایی که به طور طبیعی در هر دو قهوه کافئین دار و بدون کافئین وجود دارند، می‌توانند به عنوان آنتی اکسیدان عمل کنند تا از استرس اکسیداتیو و التهاب سلول‌های آسیب دیده جلوگیری کنند.
ممکن است در برخی افراد فواید عصبی داشته باشد و به عنوان یک ضد افسردگی عمل کند. کافئین ممکن است بر حالات روحی مانند افزایش هوشیاری و توجه، کاهش اضطراب و بهبود خلقی تأثیر بگذارد.
مصرف کافئین متوسط کمتر از ۶ فنجان قهوه در روز با کاهش خطر افسردگی و میل به خودکشی همراه است. اما در موارد اندکی در افراد حساس، مقادیر بالاتر کافئین ممکن است اضطراب، بیقراری و بی خوابی را افزایش دهد.
قطع ناگهانی مصرف کافئین باعث سردرد، خستگی، اضطراب و به هم ریختن خلق و خو برای چند روز می شود و ممکن است تا یک هفته ادامه داشته باشد.

چه مقدار قهوه در روز؟

نتایج یک مطالعه گروهی روی ۲۶۳.۹۲۳ شرکت کننده از موسسه ملی بهداشت و انجمن بازنشستگان آمریکایی نشان داد افرادی که روزانه ۴ یا بیشتر فنجان قهوه می‌نوشند، تقریباً ۱۰٪ کمتر از سایرین دچار افسردگی می‌شوند.

در یک متاآنالیز روی ۳۳۰.۶۷۷ شرکت کننده بود مشخص شد افرادی که بالاترین میزان نوشیدن قهوه (۴/۵ لیوان در روز) در مقایسه با افرادی که کمترین میزان نوشیدن (۱ لیوان) قهوه را داشتند خطر ابتلا به افسردگی ۲۴% در آنها کاهش پیدا می‌کند. محققان دریافتند ۸٪ خطر ابتلا به افسردگی با هر فنجان قهوه اضافی که مصرف می‌شود کاهش پیدا می‌کند.

بالا