آیا مصرف روزانه قهوه باعث کاهش نارسایی قلب میشود؟

/ / مقاله قهوه
  •  یک تحقیق جامع که جدیدا در مجله علمی انجمن قلب امریکا(AHA) انتشار پیدا کرده است حاکی از آن است که مصرف یک یا چند فنجان قهوه کافئین دار و تلخ در روز خطر نارسایی قلبی را به صورت قابل توجهی کاهش میدهد.

کار کردن روی ۲۱۰۰۰ بزرگسال در ۱۰سال و تجزیه و تحلیلی که شامل ۳ مطالعه ی پزشکی بزرگ میباشد این نتیجه را نشان میدهد که کسانی که یک فنجان قهوه ی کافئین دار مصرف میکنند ۵ تا ۱۲ درصد کمتر از کسانی که مصرف نمی کنند دچار نارسایی قلبی عروقی میشوند.

متخصصین قلب در این تحقیق گفته اند که در نوشیدن صفر تا یک فنجان قهوه تغییر آنچنانی نشان داده نشده است اما در کسانی که روزانه دو یا جند فنجان قهوه مینوشند تقریبا ۳۰ درصد کاهش خطر نارسایی قلبی مشاهده شده است.

همچنین در گزارشی از انجمن قلب امریکا(AHA) آمده است که ارتباط کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی و کافئین تعجب آور بود چون برخی انسان ها آن ها را با فشارخون بالا و تپش قلب مرتبط میدانند.

در این تحقیق  همچنین به مصرف قهوه به عنوان ابزاری برای کم کردن خطر بیماریهای قلبی توصیه کردند،در حالی که به مدیریت وزن بدن و ورزش و ترک سیگار تاکید کردند.

در واقع  قهوه کیفیتش را برای سلامتی از دست نمی دهد زیرا قهوه ماده ی خوراکی ای هست که توسط قندها و چربی های مختلف احاطه نشده است.

در دو سال اخیر ثابت شده که قهوه بسیار برای مبارزه با سرطان پروستات و بهتر عمل کردن مغز پس از بی خوابی و عملکرد خوب روده ی بزرگ خوب است.

جالب است که این مطالعات نشان میدهد که مصرف قهوه در ارتباط است با کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی و اگر قهوه بدون لبنیات پرچربی مثل خامه و قند مصرف شود می تواند یک الگوی غذایی سالم باشد.

نوشیدن قهوه در حد متوسط بخشی از الگوی غذایی سالم است ولی این نکته مهم است که مصرف زیاد کافئین باعث اختلال خواب و لرزش می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.