مقاله های قهوه

آمریکانو چیست؟ | معرفی کامل و طرز تهیه قهوه آمریکانو

قهوه آمریکانو

آمریکانو چیست؟

آمریکانو یک نوع نوشیدنی قهوه بسیار محبوب است، اما اکثر مردم چیزی در مورد اینکه از کجا آمده است نمی دانند. داستان از این قرار است که وقتی سربازان آمریکایی در طول جنگ جهانی دوم در ایتالیا مستقر بودند، از طعم تند اسپرسویی که بومیان می‌نوشیدند، خودداری کردند.

طعم‌های کامل و غنی یک اسپرسو که روی قهوه قطره‌ای پرورش می‌یابد، برایشان نا آشنا بود. بنابراین، آنها به فکر اضافه کردن آب بیشتر به یک شات اسپرسو افتادند و نوشیدنی سیاه معروف آمریکانو متولد شد.

به هر حال، ایتالیایی‌ها علاقه‌ای به نوشیدن قهوه به غیر از اسپرسو ندارند (آنها اسپرسوهای رقیق شده را «قهوه کثیف» می‌نامند). اسپرسو (به معنی “سریع”) با فشار زیاد آب از طریق قهوه آسیاب شده درست می شود. مقدار کمی قهوه با طعم غنی ایجاد می کند. شاید مشخص ترین عنصر اسپرسو کرما باشد.

قهوه آمریکانو

آیا قهوه آمریکانو کرم دار است؟

برای کسانی از شما که با پیچیدگی های اسپرسو آشنایی ندارید، کرما یک لایه نازک و قهوه ای رنگ از فوم است که روی یک شات اسپرسو تشکیل می شود. در حالی که برخی از مردم فکر می‌کنند که ربطی نسبتا کمی به عطر و طعم به‌دست‌آمده از نوشیدنی دارد، افرادی نیز وجود دارند که فکر می‌کنند تأثیری دارد (این که آیا این یک نوشیدنی خوب است یا بد، بحث کاملاً متفاوتی است)

صرف نظر از این، کرم حاصل از اختلال روغن ها و دی اکسید کربن است که به طور طبیعی در طی فرآیند کشیدن شات رخ می دهد.اگر باریستا پس از کشیدن شات به نوشیدنی آب اضافه کند، کرم با نوشیدنی مخلوط می شود. این به طور کلی نتیجه ترجیحی است، زیرا طعم نوشیدنی را ملایم می کند و آن را حتی بیشتر شبیه یک فنجان سنتی «آمریکایی» می کند.

دانه های قهوه ای که به دقت فرآوری شده اند پر از روغن های معطر خواهند بود. وقتی یک اسپرسو دم می‌شود، آب داغ ابتدا آن روغن‌ها را از دانه‌ها خارج می‌کند.

ممکن است متوجه شده باشید که قبل از قهوه تیره، ماده ای قهوه ای روشن و خامه ای از دستگاه اسپرسوساز خارج می شود. این ماده در چیزی که برخی افراد آن را “اثر گینس” می نامند به اوج می رسد. برای مدت طولانی کرما به عنوان نشانه ای از یک دم نوش عالی دیده می شد.

متأسفانه، مانند بسیاری از چیزهای مرتبط با قهوه، به این سادگی ها نیست. اگر مقاله ما در مورد شکوفه قهوه را خوانده باشید، می‌دانید که دانه‌ها نیز به مدت ۴۸ ساعت پس از برشته کردن، دی اکسید کربن تولید می‌کنند. اگر اسپرسوی شما با قهوه تازه برشته شده تهیه شده باشد، به دلیل داشتن CO2، طعم خامه ممکن است ترش باشد.

قهوه آمریکانو به سادگی یک اسپرسوی است که روی آن ریخته شده یا با آب داغ رقیق شده است. این کرم تا بالا می رود و نوشیدنی قهوه طولانی تری به شما می دهد و غنای روغنی آن حفظ می شود.

قهوه آمریکانو

قهوه آمریکانو در مقابل لانگ بلک

بنابراین، نوشیدنی دیگری وجود دارد که به طرز شگفت انگیزی شبیه به آمریکانو است:لانگ بلک ( Long Black). شکل گیری این نوشیدنی به بحث اسپرسو-آب برای آمریکانو کمک می کند.

لانگ بلک در نیوزلند و استرالیا محبوب است. معمولاً از نظر طعم قوی تر و پررنگ تر از آمریکایینو است. در این صورت، آب کمتری باعث رقیق شدن اسپرسو میشود، درست حدس زدید، کرما می شود.

لانگ بلک با کشیدن یک یا دو شات اسپرسو روی آب درست می شوند. این طعم کامل و عطر متمایز کرم را حفظ می کند.

قهوه آمریکانو

به نظر من، هیچ تفاوتی بین این 2 نوشیدنی وجود ندارد. تنها تفاوت کوچکی که ممکن است برخی افراد بگویند این است:

  • وقتی روی شات اسپرسو آب داغ بریزید، آمریکایینو درست می شود.
  • لانگ بلک زمانی است که شات اسپرسو را روی آب داغ می‌ریزید.

شما همان نوشیدنی را دریافت خواهید کرد، اما وقتی آب داغ را روی اسپرسو بریزید، خامه را می شکنید. در واقع هیچ تفاوتی وجود ندارد.بلک لانگ همان چیزی است که در استرالیا به آن می گویند.

قهوه آمریکانو

آمریکانو در مقابل اسپرسو و لاته

اسپرسو فقط یک شات قهوه تحت فشار است که پایه این قهوه و بسیاری از نوشیدنی های دیگر را تشکیل می دهد.

آمریکاییو در مقابل لاته : لاته یک شات اسپرسو است که روی آن شیر خامه ای کف شده است. این یک نوشیدنی کاملا متفاوت و بر پایه شیر و خامه ای است.

آیا میتوان قهوه آمریکانو را درخانه دم کرد؟

نکته جالب در مورد قهوه امریکانو این است که مشخصات طعم آن به روش های دم کردن دستی کمک می کند. در حالی که هر باریستایی در خانه نمی‌تواند یک دستگاه اسپرسوساز نیمه اتوماتیک را بخرد، اما بیشتر مردم می‌توانند یک فرنچ پرس یا موکاپات را تهیه کنند.

در حالی که این روش‌های تهیه اسپرسو برای شات‌های مستقیم ایده‌آل نیستند، اما برای نوشیدنی‌هایی که عمداً رقیق می‌شوند عالی هستند. و در حالی که ممکن است طعم اسپرسو در لاته یا ماکیاتو مبتنی بر شیر از بین برود، رسیدن به تعادل خوب با آمریکایینوی مبتنی بر آب تنها با چند بار امتحان نسبتاً ساده است.

قهوه آمریکانو

طرز تهیه قهوه آمریکانو

آیا آماده‌اید این نوشیدنی محبوب مبتنی بر اسپرسو را امتحان کنید؟

فقط این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید تا یک فنجان امریکانو عالی بسازید

آنچه که شما نیاز دارید

قبل از شروع، موارد زیر را جمع آوری کنید:

  • دستگاه اسپرسو ساز
  • آب گرم تقریبا درحال جوش
  • خرید پودر قهوه
  • یک فنجان اسپرسو
  • یک لیوان
  • ترازو اشپزخانه
قهوه آمریکانو

روش تهیه

اکنون که همه چیز لازم برای تهیه قهوه آمریکایی عالی را دارید، آستین ها را بالا بزنید و کار را ادامه دهید.

1.    دستگاه اسپرسوساز را روشن کنید. مدتی طول می کشد تا گرم شود، بنابراین می خواهید در حالی که چیزهای دیگر را آماده می کنید این اتفاق بیفتد.

2. ترازو آشپزخانه خود را بردارید و تفاله اسپرسو را اندازه بگیرید. حدود 17 تا 20 گرم برای دو شات اسپرسو مناسب است. اما شما همچنین می توانید به جای آن یک شات اسپرسو یک یا سه گانه دم کنید.

3.    وقتی دستگاه اسپرسوساز شما داغ شد و آماده کار شد، تفاله های خود را در پورتافیلتر بریزید. آنها را با فشار یکنواخت تنظیم کنید.

قهوه آمریکانو

4.    بیایید اسپرسوساز را به کار بگیریم . فرقی نمی کند که یک شات اسپرسو درست می کنید، دوتایی یا سه گانه، دم کردن آن به همان میزان زمان نیاز دارد که بیش از 30 ثانیه نیست.

5.بعد، باید مقداری آب گرم کنید. مقدار دقیق آن به قدرت اسپرسوی شما بستگی دارد. به طور معمول، مقدار آبی که برای تهیه یک آمریکایینو نیاز دارید، دو برابر مقدار اسپرسویی است که استفاده کرده اید.

6.    برای تهیه آمریکنو، اسپرسو را به آب داغ اضافه کنید. هرگز نباید برعکس عمل کرد. به این ترتیب، کرم (آن کف خامه ای) به جای اینکه با نوشیدنی مخلوط شود، روی قهوه شما می نشیند.

و تمام قهوه امریکانو شما حاضر است

همیشه می‌توانید شکر، شیر، وانیل… هر چیزی را که دوست دارید به لیوان خود اضافه کنید، یا آن را همانطور که هست بگذارید. اگر یک ماده اضافی طعم قهوه شما را بهتر می کند، به سراغ آن بروید!

قهوه آمریکانو

نتیجه گیری

اگر دوست دارید قهوه خود را قوی و سریع درست کنید، به سراغ قهوه خوب آمریکایینو بروید.درست کردن آن بیش از یک دقیقه طول نمی کشد و کافئینی را که برای درست کردن آن در طول روز نیاز دارید به شما می دهد.

بنابراین اگر از آن دسته افرادی نیستید که قهوه سیاه می‌نوشید، می‌توانید به جای آن یک آمریکاییو سفید را امتحان کنید و بهترین دانه قهوه مثل خرید قهوه ربوستا عربیکا 50*50، خرید قهوه عربیکا 100 درصد، خرید پودر کاپوچینو را از فروشگاه اینترنتی قهوه کویز سفارش دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *