مقاله های قهوه

قهوه فوری

قهوه فوری

در حوالی سال 1910 نخستین باری که قهوه فوری تولید شد یک کشف هیجان انگیز محسوب میشد.ساخت قهوه فوری ایده بسیار قدرتمندی بود و فرایند اسرارامیز کارخانه در پشت آن به طرز باور نکردنی مدرن بنظر میرسید.

مقدار استفاده کردن قهوه فوری در نقاط گوناگون جهان متفاوت است.در بریتانیا این مقدار حدود 77 درصد و در ایالت متحده حدود 7 درصد است.

دلایل نوشیدن قهوه فوری

  1. آماده کردن آن سریع و آسان است.فقط آب گرم باید به آن اضافه شود و در هنگامی که عجله دارید نیازی نیست به آسیاب کردن دانه و تمیز کردن وسایل دم آوری
  2. طرز تهیه قهوه دمی چندان آسان نیست و نیاز به یادگیری دارد در صورتی که هر شخصی میتواند آب گرم را روی ذرات قهوه بریزد و در واقع طرز تهیه خاصی ندارد. و اگر شما وسایل دم کردن را نداشته باشید فقط به کتری نیاز است.
  3. در واقع قهوه فوری تفاله ندارد و هدر نمیرود.

دلایل کمتر نوشیدن قهوه فوری

  1. در روند تهیه کردن قهوه فوری داستان رمانتیکی وجود ندارد .طرز تهیه قهوه توسط شما و دم آوری آن همانگونه که دوست دارید جادویی میباشد.ولی نمیتوانید فورا آن ذرات آسیاب شده شیرین را با ظرافت با آب مخلوط کنید و به عصاره گیری کامل برسید پس نمیتوانید استنشاق کنید عطر شدیدی که در زمان دم آوری در فضا پخش میشود.در واقع قهوه فوری نوشیدنی است که با نوشیدن آن کافئین به بدن میرسانید.
  2. یک قهوه تازه بو داده شده در واقع تنها چند دقیقه زمان برای آماده کردن نیاز دارد ، قهوه فوری حدودا 2 ثانیه طول میکشد.ولی آیا ارزش ندارد چند دقیقه بیشتر برای یک نوشیدنی بهتر تلاش کنیم؟
  3. مزه و طعم آن ، اغلب مرغوب ترین قهوه فوری جهان هم با دانه های با کیفیت پایین تهیه میشوند تا کاهش دهند هزینه های تولید را .

در اینجا ما از خطرات سلامتی صحبتی نکردیم زیرا که هیچ شواهد قطعی وجود ندارد مبنی بر اینکه قهوه آماده بدتر، یا بهتر از دانه قهوه است.

نتیجه گیری

درست است که قهوه فوری راحتی را نسبت به دم کردن قهوه به شما میدهد اما امروزه دانه های قهوه زیادی با توانایی دم کردن در 1 الی 2 دقیقه زمان و با کیفیتی بالا وجود دارد .

ممکن است افراد زیادی قانع نشوند و قهوه فوری بخش جدایی ناپذیر از صبح آنها باشد ولی پیشنهاد ما این است سعی کنند حتما برای  یکبار هم شده قهوه دمی طبعیی را امتحان کنند.  

شما میتوانید بهترین نوع قهوه عربیکا و ربوستا با درصدهای متفاوت مانند خرید قهوه عربیکا 60 درصد، خرید قهوه ربوستا 70 درصد ، خرید پودر قهوه سبز، خرید پودر قهوه ترک کلاسیک ، خرید قهوه فوری گلد، خرید قهوه فوری کلاسیک و… را از فروشگاه قهوه کویز تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *