مقاله های قهوه

دلایل تلخ شدن قهوه

دلایل تلخ شدن قهوه

لوازم کثیف قهوه را تلخ میکند

لوازم دم آوری قهوه را باید تمیز نگه دارید.فرنچ پرس بعد از هر بار استفاده باید تمیز شست. جهت تمیز کردن، ظرف را تا نیمه با آب گرم و چند قطره صابون ظرفشویی بدون عطر و بو پر کنید.

چند بار پیستون را در آب پر کنید تا هرگونه تفاله سرسختی که در فیلتر گیر کرده است، خارج شود. محفظه فرنچ پرس را  از طریق آب داغ و یا برس مخصوص بطری یا یک اسفنج نرم با دست تمیز کنید.

دقت کنید که به خوبی شستشو دهید هر دو قسمت را با اطمینان حاصل کنید که هیچ بقایای صابون باقی نمانده باشد.سپس سریع آن را با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

به هنگام استفاده از قهوه ساز قطره ای اتوماتیک باید حداقل هفته ای یکبار آب تمیز و تازه را از طریق آن بدون تماس با قهوه در آن جاری کنید برای اینکه اطمینان پیدا کنید که از طعم بد بو قهوه مانده خلاص شده اید.

صرف نظر از دلایل بهداشتی، اگر می خواهید قهوه ای با طعم خوب تهیه کنید، برای تهیه قهوه با طعم خوب جدا از دلایل بهداشتی کیفیت آب مهم است. مهم این است که وقتی قهوه را عصاره گیری می کنید، می خواهید مطمئن شوید که فقط قهوه را می چشید برای خرید قهوه میتوانید به قهوه فروشی انلاین مراجعه کنید.

نا هماهنگ بودن روش های عصاره گیری و آسیاب کردن

آسیاب های ریز طعم بیشتری را به دست می آورند، اما تلخی بیشتری را نیز به همراه دارند. این در حالی است که آسیاب درشت تر باعث می شود دم آوری سبک تر اما شیرین تر شود.

یک توضیح علمی برای این امر وجود دارد بیش از هزار جزء در ترکیب قهوه به طعم یک فنجان قهوه کمک می کند. برخی از آنها نسبتاً سریع از سطح آسیاب ها عصاره گیری می شوند، در حالی که برخی دیگر از فضای داخلی عصاره گیری می شوند، که زمان بیشتری را می طلبد. با تغییر آسیاب، عصاره گیری نسبی ترکیبات داخلی و سطحی را تغییر میدهید. به علاوه، آسیاب دقیق تر، جریان آب را در آسیاب ها کند می کند، که باعث بیش از حد عصاره گیری می شود و طعم تلخ تری در فنجان ایجاد می کند.

برشته کاری نامناسب

نه تنها آسیاب کردن  می تواند به یک فنجان تلخ کمک کند، میزان برشتگی و رست نیز یک عامل کلیدی است. بعضی برشته کارها میزان رست را روی بسته بندی قهوه چاپ می کنند زیرا که به شما اطلاع دهند که قهوه چقدر روشن یا تیره است. رست های مختلف نیز از نظر طعم متفاوت هستند.

برای از بین بردن تلخی قهوه رست شده،می توان از رست های متوسط و ملایم استفاده کرد.

میزان آب به قهوه

بیشتر قرار دادن قهوه در آب آن را میتواند تلخ کند. تعادل دانه ها با آب باعث می شود قهوه عصاره گیری شده ایده آل باشد: نسبت 18 گرم آب به1 گرم قهوه.در واقع قهوه کم باعث تلخی کم می شود.

تاثیر زیاد دانه گونه قهوه در طعم قهوه

روبوستا و عربیکا دو گونه متفاوت قهوه هستند. روبوستا تلخ تر از عربیکا است و کافئین بیشتری دارد. در نتیجه اگر به تلخی حساس هستید، به دنبال دانه های عربیکا باشید.

بیش از حد دم آوری کردن قهوه

بدلیل عصاره گیری باید بدانید چه مدت قهوه خود را دم آوری کنید. زیرا که دم اوری بیش از حد قهوه آن را تلخ میکند. هنگامی که  عصاره گیری قهوه را درست انجام دهید. همه طعم ها و روغن های خوش طعم داخل قهوه به فنجان شما ختم می شود.

در نتیجه هنگامی قهوه شما بسیار تلخ است میتونن از روش های زیر استفاده کنید:

استفاده نکردن از آب کثیف،خیلی سرد و خیلی گرم

استفاده از رست های سبکتر

میزان ایده ال نسبت قهوه به آب

استفاده از وسایل تمیز 

قهوه کویز ارائه دهنده بهترین محصولات قهوه با کیفیت بالا و مرغوب نظیر، فروش دانه و پودر قهوه ربوستا عربیکا 50*50، فروش قهوه ترک کلاسیک، فروش قهوه فوری گلد، فروش قهوه فوری کلاسیک ، فروش قهوه سبز، فروش پودر کاپوچینو و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *